’99 Bornova Anadolu Lisesi (İngilizce), ’04 Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. Askerliğimi 2005’te Ankara Kara Harp Okulu’nda yedek subay olarak yaptım.

Askerliğin ardığında girdiğim Netsis‘de Yazılım Uzmanı olarak 3.5 sene çalıştım. Bu dönemin sonlarına doğru spor yaparken sağ el işaret parmağımı kırdım, 2 ameliyat ve uzun fizik tedavi seansları işlerimin aksamasına yol açtı, bu da stres birikmesi ile sonuçlandı. Bu sıkıntılı dönemde Özkan ve Murat’ın getirdiği yeni bir fotoğraf sitesi kuruyoruz, bize katılmak ister misin teklifini geri çevirmeyerek işimden ayrıldım ve Basçek‘te fotoğraf eğitmenliği, yazarlığı kariyerine başladım.

Site gayet güzel gidiyordu, herkes içeriğimizi çok beğeniyordu ama maddi gelir bir türlü istediğim seviyeye gelemedi. Canon için hazırladığımız Görsel Akademi Online projesinde aracı firma nedeniyle oluşan ödeme gecikmeleri de online yayın sektörünün henüz oturmadığı düşüncemi pekiştirdi ve Basçek’deki 1.5 yıllık Yayın Yönetmenliği görevimden ayrıldım.

Arada Samsun’da yaklaşık 2 yıllık bir geçiş dönemi yaşadım ve bunun son dönemi yoğun bir şekilde KPSS ve Dışişleri sınavlarına çalışmakla geçti. Sınav maratonunun olumlu sonuçlanmasıyla da Aralık 2012 itibariyle Dışişleri Bakanlığı’nda göreve başlıyorum yani yaşadığım şehir Ankara olarak güncellendi. Bundan sonra bloga ne kadar zaman ayırabileceğim bilemiyorum, zamanla göreceğiz.

2004 – Üniversitesi Yılları. Soldaki benim, Volkan ve Onur ile çiğ börek yiyoruz.

2008 Netsis İş Ortakları Toplantısı (Redcode ana tema). En üst sırada ortadayım.

2007 – Büyük hervesle başladığım ama bazı terslikler nedeniyle devamı gelmeyen dağcılık serüvenimin ilk tırmanışı. En sağda oturan benim. Emler/Aladağlar

2010 – Basçek’te oldukça beğenilen Emir’le 10 Dakika serimizin çekimlerinden bir kare.

2 Comments
  1. Yalçıncım öncelikle yaşadığın sağlık sorunu nedeniyle geçm iş olsun dileklerimi iletirim. Umarım şu anda bir problem yoktur. Ayrıca beni beklki hatırlamazsın aam ben senin simanı hatırladım beraber izmir narllıdere istihkam okulunda yedek subay okulundaydık. Sana nasıl ulaştığım konusuna gelince bir arkadaşım saat-ttığın x100 almak istiyormuş ve bana senin makineyi gösterdi ordan hatırladım seni….

    • Serden merhaba, ben isimden çıkaramadım, hafızam baya rezil o konuda:)
      2 ameliyata rağmen, 9.Eylül’deki doktorumun becerikliliği sağolsun parmak sakat kaldı ne yazık ki, askerden önce olsaydı bari de en azından silah kullanımından muaf olsaydım:D

Leave a comment

Powered by WP Hashcash