25 Jan 2014

The Author

Bilgisayar Mühendisi, Konser Fotoğrafçısı, Video Sevdalısı, grafik ve animasyon meraklısı, araştırmacı kişilik, okur, yazar, çizer, çeker...

Share

Kaldığımız yerden devam…

İşteki yoğunluğum bu dönem 5 ders aldığım yüksek lisansımın ağırlığı ile birleşince bloga hiç vakit ayıramadım ve arayı baya açtık. Artık daha fazla yazacağım ve tahmin edebileceğiniz gibi fotoğraf ve ekipman ağırlıklı olacak:)

Şuan fotoğraf makinem yok, arada X100s kullandım ve sattım. Envanterde atıl bir şekilde duran GoPro Hero3 Black Edition var ve açıkcası onu da satmayı düşünüyorum. Niyetim gene Olympus M4/3 ile devam etmek ki E-M1 ve mevcut dolar kuru düşünüldüğünde mantıklı olan kullanılmış bir E-M5 ile yola devam etmek. Lens konusunda da 17/1.8 ve 45/1.8 makul duruyor. Aslında 12-40/2.8 tek lens olarak gayet yeterli olacaktır ama gene dolar kuru işin içine giriyor:) Ağustos ayında ilk yurtdışı tayinim gelecek, gidilecek ülkeye göre seti yeniden güncellemek daha kolay olacaktır, şuan için elimizin altında bir şeyler olması güzel olacaktır.

Genel anlamda güncel sistem ve M4/3 seçenekleri üzerine bir yazı planlıyorum, o yazıda görüşmek üzere.

3 Comments
3 Comments
  1. X100 de kullanmıştınız. Onun üzerine X100S nasıl bir tat verdi sizin için, yazınızda bahsederseniz çok sevinirim Yalçın Bey.
    Selamlar.

  2. X100S ten vazgeçmeniz üzücü olmuş……..Oly m4/3 e bir türlü ısınamadım….hele E-M1inTR deki fiyatı A7 den yüksek görünce iyice soğudum……Sony ve Fuji yurtdışı fiyatlarına yakın satılıyorlar ve bu hoş bir şey……Fujinin hem gövde hemde lens kompaktlığı hoşuma gidiyor ve de görüntü…….işte aşk burada başlıyor…….John Lennon”un söylediği gibi
    “Hepimizin aşka ihtiyacı var”. :-)

    • Türkiye’de yaşamaya devam edecek olsam Fuji ile devam ederdim ama yurtdışında Olympus’un pahalılığından söz edilemez. Tabi Fuji’nin de kendine has renkleri olsa da renk ve canlılık bakımından Olympus’un JPEG’lerini rakipsiz bulduğumu belirtmeliyim.

Leave a comment

Powered by WP Hashcash