07 Oct 2011

The Author

Bilgisayar Mühendisi, Konser Fotoğrafçısı, Video Sevdalısı, grafik ve animasyon meraklısı, araştırmacı kişilik, okur, yazar, çizer, çeker...

Share

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü
Yazıda yer alan fotoğraflar Fuji X100 ile JPEG olarak çekilmiştir.

Ankara’ya uğramışken Narlıdere’deki acemilik döneminde koğuş arkadaşım, Ankara’daki Yedek Subaylık döneminde de ev arkadaşım olan Serkant’ı görmemek olmazdı. Kızılcahamam’da planladığımdan 1 gün fazla kalınca, ev ziyareti yalan oldu ve öğlen yemeği yemeye karar verdik. Hem onu görmüş oldum, hem de sektöre ve gelecekte yapacaklarıma dair (anahtar kelimeler: Android, Java vb.) aydınlatıcı bir sohbet etmiş olduk.

Serkant’ı toplantısı için uğurlayıp liseden arkadaşım Doğancan’ın Siyasi Bilimler Fakültesi’ndeki odasına geçtim, onunla da hasret giderdik. Yeni yıl ders notlarını hazırlamakla meguldü, o da bölüm toplantısı için ayrılınca ben de tek başımı Beytepe Kampüsü’nü gezeyim dedim. Kulaklığımı taktım, Infected Mushroom’un Vicious Delicious albümü açıp, bir sağa, bir sola girerek kampüsü tavaf ettim. Mimari yapılara odaklanarak  yaklaşık 1.5 saat dolaştım.

İzzet arayıp çıktık, geliyoruz deyince de binaların bitiş yerinden (bayrağa giden yol) önce ön kapıya kadar, sonra da oradan Eskişehir yoluna kadar yürüdüm. Bu yürüyüş 45dk sürdü (~2.9km) ama kapıdan Eskişehir yoluna kadarki bölümü fazladan yürümüşüm zira onlar beni almak için kapıya gitmişler zaten:)

Kampüse dair izlenimlerim:

  • En son 2001 gibi görmüştüm sanırım, o zaman Doğancan öğrenciydi hala ve kampüs çıplak arazide bir merkezde toplanmış binalar şeklinde oldukça tipsiz görünüyordu. Ağaçlandırma gerçekten de işe yaramış, kampüsün mevcut halini oldukça beğendim.
  • Kampüste sosyal bölümler olunca güzel kız sayısı birden artıyor haliyle, nereye baksam bir güzellik:) Mühendislik Mimarlık Fakültesini Yunus Emre Kampüsü’ne dahil etmeyip Muttalip’e atan yönetimi de bir kez daha kınıyorum.
  • Kampüsün her yerine heykeller serpiştirilmiş, duvarlar da boş bırakılmamış. Öğrenciyken bu tarz şeylere pek dikkat etmediğimi farkettim.
  • Ulaşım için Sıhhıye köprüsünden kalkan Beytepe dolmuşları kullanılabilir. 2TL verdim; yol 35dk sürdü.
Rektörlük

Fuji X100 | ISO-800, f/8, 1/1900

Beytepe-1
Beytepe-2Beytepe-3
İzolasyon

Fuji X100 | ISO-800, f/8, 1/1250

Beytepe-4
Beytepe-5
No comments
Leave a comment

Powered by WP Hashcash